Wykładziny dywanowe

Jednym z typów wykładzin jakie znajdą Państwo w naszej ofercie są wykładziny dywanowe. Oferujemy szeroki wybór wykładzin dywanowych o różnym zastosowaniu. Polecamy przede wszystkim w obiektach, którym brakuje ocieplenia. Dzięki odpowiednio wybranej wykładzinie dywanowej we wnętrzu zapanuje dobry nastrój, pomieszczenie nieco się ociepli i zyska zupełnie nowy wymiar. To idealne rozwiązanie dla tych pomieszczeń, w których identyfikacja kolorystyczna np. z logotypem firmy czy też kolorami wiodącymi jest istotna.

Wykładziny dywanowe znakomicie sprawdzają się we wnętrzach takich jak biurowce, hotele, urzędy, a nawet wykwintne restauracje.

W ofercie firmy Persa znajdują się zarówno wykładziny dywanowe rolowane jak i w formie płytek. Wykładzina w formie rolki jest formą tradycyjną, znaną wszystkim doskonale od lat. Wykładzina w płytkach to nowe rozwiązanie, w którym klienci dostrzegają coraz większy potencjał.

Wykładzina w płytkach to przede wszystkim wygoda – po pierwsze wygoda instalacji, gdzie każdą płytkę dywanową układamy z osobna obok drugiej (jak puzzle). Po drugie wygodna wymiany – w przypadku wypadku w którym wykładzina zostaje dożywotnio uszkodzona czy też ubrudzona, nie musimy już rezygnować z wielu metrów kwadratowych powierzchni – wyjmujemy uszkodzoną płytkę dywanową i na jej miejsce wkładamy nową.

Wykładzina w płytkach to nie tylko gwarancja łatwej wymiany uszkodzonego fragmentu – to także ogromne pole do popisu jeśli chodzi okompozycje dywanowe. Dzięki takiej konstrukcji możemy uzyskać wiele ciekawych wzorów na powierzchni, co jest dodatkowym atutem tej formy wykładzin dywanowych.

Oferujemy wykładziny produkowane z najwyższej jakości materiałów od sprawdzonych producentów – nasze wykładziny zbudowane są tradycyjnie – warstwa wierzchnia (runo) oraz podłoże. Runo może mieć trojaką budowę, którą w zależności od tego w jaki sposób splątane są włókna nazywamy runem pętelkowym, runem ciętym bądź runem igłowanym.

Większość wykładzin dywanowych zbudowana jest z polipropylenu, poliamidu lub wełny. Wykładziny dywanowe mogą też być wykonane z surowców mieszanych. W zależności od tego jakie wzory i właściwości chcemy osiągnąć, skład surowca może być nieco inny.