Wykładziny obiektowe

Wykładziny obiektowe

Wykładziny obiektowe to specjalna grupa wykładzin z konkretnym przeznaczeniem. Z uwagi na specyficzny charakter niektórych obiektów, wykładziny w nich zastosowane muszą – poza funkcjami estetycznymi – pełnić także szereg innych funkcji.

 

Na przykład w obiektach sportowych powinny to być wykładziny wykonane ze specjalnego tworzywa, które będą wykazywały właściwości odbijające, zabezpieczające przed poślizgiem i inne. Dzisiejsze technologie pozwalają nam też dopasować kolorystykęwykładzin obiektowych do konkretnego zastosowania – jeśli będzie to boisko możemy nanieść linie, jeśli będą to tory możemy je wyodrębnić. Jeśli są to hale sportowe, możemy nawet w podłogę wkomponować logotypy.

 

Z kolei do obiektów użyteczności publicznej wybierzemy taką wykładzinę, która będzie spełniała wymagania techniczne, będzie odpowiednio wzmocniona, gdyż obiekty te narażone są na większą intensywność użytkowania aniżeli pozostałe wykładziny. Wykładziny takie muszą być też przygotowane na obciążenie ze strony mebli, urządzeń i elementów architektury wewnętrznej.

 

Nasze wykładziny zawsze dopasowujemy indywidualnie i dajemy naszym klientom alternatywne możliwości.

Jeszcze inne wykładziny trafiają do szpitali i lecznic – tam wybierane są najczęściej wykładziny, które nie tylko łatwo będzie utrzymać w czystości, ale i łatwo będzie je zdezynfekować, nie niszcząc przy tym powierzchni. Wykładziny w których nie gromadzi się kurz i inne mikrocząsteczki są szczególnie ważne w obiektach pomocy medycznej.

 

Nasze wykładziny obiektowe maja liczne zastosowania, począwszy od profesjonalnych podłóg w biurach, poprzez wykładziny hotelowe, wykładziny dla obiektów handlowych i edukacyjnych, przez żłobki i przedszkola, obiekty sportowe aż po szpitale, lecznice, restauracje.

 

Warto wybierać wykładziny dostosowane do typu pomieszczenia oraz jego zastosowania. Dzięki temu inwestujemy w dobrą podłogę, która będzie bezpieczna, wygodna, estetyczna i spełni swoje funkcje. To ważne, jeżeli chcemy zapewnić komfort sobie i swoim klientom, pracownikom, użytkownikom.